Klimatyzacja

Schładzanie domów metodami tradycyjnymi podczas upalnych dni jest trudne, z w przypadku dużych budynków wręcz niemożliwe. Dlatego stosuje się do chłodzenia pomieszczeń klimatyzację. Działa ona na zasadzie wymiany ciepła pobranego przez czynnik chłodzący z wnętrza i oddanie go poprzez wymiennik na zewnątrz budynku. Podstawą tego procesu jest sprężanie i rozprężanie czynnika chłodzącego.

Montaż klimatyzacji

Nasza firma świadczy usługi montażu klimatyzacji. Montujemy klimatyzację do mieszkań oraz małe instalacje do schładzania kilku pomieszczeń. Zajmujemy się także montażem instalacji VRF. Jest to nowoczesny system klimatyzacyjny, dzięki któremu można schładzać kilkadziesiąt pomieszczeń, a nawet całe budynki. Zasada działania takiej instalacji jest prosta i polega na ciągłej zmianie ilość czynnika chłodniczego w obiegu. Wykorzystuję się także zjawisko przemiany fazowej, polegającej na skraplania lub odparowania. Dzięki takim rozwiązaniom system VRF jest dużo bardziej wydajny i pozwala na łączenie w ramach jednego systemu wielu jednostek zewnętrznych i wewnętrznych.

Montaż klimatyzacji przeprowadzamy w całych budynków i obiektach użyteczności publicznych, w obiektach sportowych oraz wszystkich innych. Montujemy urządzenia znanych producentów takich jak:
• LG,
• Mitsubishi,
• Toshiba,
• Daikin,
• MDV,
• Fujitsu,
• GREE,
• oraz wielu innych marek.

Serwis klimatyzacji

Chcąc, by nasza usługa była całościowa, świadczymy usługi serwisu instalacji klimatyzacyjnych. Klimatyzacja w wielu momentach jest nie do zastąpienia, ale by działała skuteczni i nie wpływała negatywnie na zdrowie użytkowników, musi być poddawana regularnym przeglądom i serwisom. Największym zagrożeniem dla osób przebywających w pomieszczeniach klimatyzowanych jest rozwój w przewodach instalacji różnego rodzaju grzybów i drobnoustrojów oraz obecność pyłków roślinnych. Te pierwsze mogą być przyczyna wielu groźnych chorób, pyłki zaś powodować alergię. Dlatego nasz serwis podejmuje się czyszczenia klimatyzacji, podczas której wykonujemy także odgrzybianie klimatyzacji.