Chłodnictwo

Trudno wyobrazić sobie współczesny przemysł, zwłaszcza przetwórczy i spożywczy bez możliwości chłodzenia i mrożenia surowców i produktów. Chłodnictwo jest dużym działem, który zajmuje się między innymi budową urządzeni do schładzania oraz mroźni. Są one wykorzystywane przede wszystkim do utrwalania, przechowywania i transportu łatwo psujących się artykułów spożywczych. Obniżanie temperatury produktu spowalnia wiele procesów biologicznych i fizycznych, co pozwala na wydłużenie ich świeżości. Hamuje rozwój bakterii i pleśni oraz zapobiega odparowywaniu wilgoci.

Budowa chłodni i mroźni

BAZ-TECH zajmuje się chłodnictwem, projektując i wykonując komory chłodnicze oraz mroźnie. Są to zamknięte przestrzenie, które dzięki odpowiedniej konstrukcji zachowują określone parametry dotyczące temperatury i izolacji termicznej. Chłodnie przeznaczone do schładzania towarów oaz mroźnie, które pozwalają na mrożenie produktów, doskonale nadają się do przechowywania  produktów spożywczych.

Wykonujemy komory chłodnicze i mroźnie na indywidualne zamówienie, zgodnie z parametrami i standardem, jakich oczekuje kontrahent. Wszystkie nasze komory są wykonany precyzyjnie i solidnie, a jednocześnie estetycznie wykończone. Dzieląc się doświadczeniem, doradzamy najlepsze rozwiązania technologiczne, umożliwiające obniżenie kosztów zużycia energii i eksploatacji. Trwałość używanych materiałów zapewniają przedkładane odpowiednie certyfikaty i atesty.